Tutaj jesteś: autofirmowe.pl > Wiadomości > Nowy Smart Fortwo

Wiadomości

rss
2008-06-18 09:54:34 | wielkość czcionki: A A A
Nowy Smart Fortwo
Model Smart Fortwo kolejnej generacji nie zwalnia tempa. Licząc od końca marca 2007, liczba klientów, którzy wybrali to sympatyczne autko, przekroczyła już poziom 100 tys. egzemplarzy, co oznacza wzrost o ponad 80%.


Szczególnie dużą popularnością nowy Smart cieszy się w takich krajach jak Włochy oraz Niemcy, które łącznie stanowią około 2/3 osiągniętego wolumenu sprzedaży.

Również 2/3 kupujących Smarta Fortwo decyduje się na zakup najwyższej wersji wyposażeniowej Passion.

Warto podkreślić, że 20% osób kupujących Smarta Fortwo w Niemczech oraz we Włoszech wybiera auto w wersji z silnikiem wysokoprężnym CDI, który charakteryzuje się rekordowo niskim zużyciem paliwa na poziomie jedynie 3,3 litra na 100 km (wg NEDC), a średnia emisja CO2 to jedynie 88 g/km.

W październiku podczas wystawy branżowej Frankfurt 2007 światło dzienne ujrzał Smart Fortwo wyposażony w nowoczesny układ Micro Hybrid Drive. Dzięki temu rozwiązaniu auto zasilane benzyną spala średnio o 8% mniej paliwa w cyklu mieszanym, natomiast w ruchu miejskim nawet około 20%. System Stop & Start automatycznie wyłącza silnik, gdy pojazd się zatrzyma, co ma pozytywne przełożenie na emisję CO2.

Już teraz Niemcy zapowiadają wprowadzenie na rynek wersji wyposażonej wyłącznie w napęd elektryczny. Stanie się tak w ciągu najbliższych 6 lat. Wiadomo już, że pojazd otrzyma baterie litowo-jonowe.

Już od ubiegłego roku dwumiejscowy Smart z napędem elektrycznym (flota 100 pojazdów) jest poddawany testom na ulicach Londynu. Program został zaplanowany na cztery lata.

  Samar

drukujNewsletter Auta Firmowego
     Przeczytaj także
     Galeria zdjęć


     Forum


Zobacz nasze szkolenia branżowe!

Szkolenia branzowe

Samochody popularnych marek w Autofirmowe.pl

Alfa Romeo Audi Bentley Bmw Cadillac Chevrolet Chrysler Citroen Dacia Daf Dodge FSO Fiat Ford GAZ Honda Hummer Hyundai Infinity Iveco Jaguar Jeep Kia Lancia Land Rover Lexus MINI Mazda Mercedes Mitsubishi Nissan Opel Peugeot Porsche Renault Saab Seat Skoda Smart Ssangyong Subaru Suzuki Tata Toyota Volkswagen Volvo
2004-2010 Copyright © Forum Press Sp. z o.o.
Powered by +CMS and JamnikCMS.