Tutaj jesteś: autofirmowe.pl > Wiadomości > Zmiana ubezpieczyciela będzie łatwiejsza

Wiadomości

rss
2009-08-19 10:05:09 | wielkość czcionki: A A A
fot.sxc.hu
Zmiana ubezpieczyciela będzie łatwiejsza
Kierowca nie będzie już musiał wypowiadać umowy, aby uwolnić się od ubezpieczyciela. Rząd zmienia prawo, aby rozwiązać problem podwójnego ubezpieczenia.


Według rządowego projektu zmian ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, po zakupie auta umowa OC komunikacyjnego będzie obowiązywać - jeśli nie zostanie wypowiedziana przez właściciela - tylko do dnia, do którego została pierwotnie zawarta. Ubezpieczalnie nie będą już mogły automatycznie przedłużać umów i zatrzymywać przy sobie klientów na siłę.

Jak pisze Marcin Jaworski w "Gazecie Prawnej", towarzystwa ubezpieczeniowe już teraz zmieniają swoje podejście do właścicieli podwójnie ubezpieczonych aut. W przypadku, gdy klient ma dwie umowy OC, coraz częściej godzą się na rozwiązanie jednej z nich za porozumieniem stron.

Jednak, jak czytamy, zasady na jakich następuje rozwiązanie umowy mogą się różnić w zależności od ubezpieczyciela. Warto się z nimi zapoznać zanim zdecydujemy się zrezygnować z posiadanego OC.

W tym zakresie najbardziej elastyczne przepisy obowiązują w Liberty Direct i Warcie. Tam za rozwiązanie umowy zapłacimy tylko za każdy wykorzystany dzień. Z kolei Link4 pobierze opłatę manipulacyjną w wysokości 65 zł.

PZU, wciąż największy polski ubezpieczyciel, każdy wniosek o rozwiązanie umowy rozpatruje indywidualnie, a w przypadku pozytywnej decyzji pobiera opłatę za każdy rozpoczęty miesiąc ubezpieczenia.

Całkowity brak możliwości wycofania się z umowy OC deklaruje Compensa.

Więcej w "Gazecie Prawnej"

opr. M.S.  

drukujNewsletter Auta Firmowego
     Przeczytaj także
     Galeria zdjęć


     Forum


Zobacz nasze szkolenia branżowe!

Szkolenia branzowe

Samochody popularnych marek w Autofirmowe.pl

Alfa Romeo Audi Bentley Bmw Cadillac Chevrolet Chrysler Citroen Dacia Daf Dodge FSO Fiat Ford GAZ Honda Hummer Hyundai Infinity Iveco Jaguar Jeep Kia Lancia Land Rover Lexus MINI Mazda Mercedes Mitsubishi Nissan Opel Peugeot Porsche Renault Saab Seat Skoda Smart Ssangyong Subaru Suzuki Tata Toyota Volkswagen Volvo
2004-2010 Copyright © Forum Press Sp. z o.o.
Powered by +CMS and JamnikCMS.