System, który zadebiutuje w styczniu 2012 roku w Fordzie Focusie, aktywuje się automatycznie po otwarciu drzwi. Następuje wysunięcie klapki, wykonanej z gumy ochronnej, która tworzy barierę pomiędzy drzwiami naszego samochodu a np. filarem na podziemnym parkingu lub drzwiami zaparkowanego obok samochodu. Gdy zamykamy drzwi, klapka wraca na swoje miejsce (zajmuje jej to pół sekundy), gdyby tak się nie stało, system wyposażony jest w sprzęgło zapobiegające uszkodzeniu. Prosty, gumowy element zapobiega 90% drobnych uszkodzeń drzwi, ponadto jest prosty w wymianie.
„System jest zbawieniem dla rodziców przewożących swoje dzieci na tylnych siedzeniach oraz dla wszystkich, którzy parkują samochód w ciasnych uliczkach lub na zatłoczonych parkingach pod supermarketem.” przekonuje nas Matthias Tensing, inżynier ds. rozwoju produktu.
Według badań przeprowadzonych na zlecenie Forda, uszkodzenia drzwi przy wysiadaniu lub wsiadaniu zanotowało 72 procent kierowców z Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.